Studentské volby do...

Ve dnech 7. a 9. května se konaly na půdě 246 středních škol České republiky Studentské volby do Evropského parlamentu. Nejinak tomu bylo i na naší škole. Samotným volbám předcházela projektová výuka, kdy byli studenti podrobněji seznámeni s pravomocemi Evropského parlamentu a s jeho úlohou v Evropské unii. Zhlédli přínosné dokumenty, měli možnost pracovat s interaktivními materiály a vypracovávat pracovní listy a v neposlední řadě se seznámit s jednotlivými politickými frakcemi Evropského parlamentu a s 21 europoslanci zastupujícími Českou republiku.

V rámci Studentských voleb do Evropského parlamentu byla sestavena tříčlenná volební komise, jejíž odpovědnost spočívala v obstarání seznamu voličů z řad studentů, a to starších 15 let s trvalým pobytem na území České republiky. Následně potenciální studentské voliče obeznámili s podmínkami spojenými s těmito volbami, zajistili na místním městském úřadu volební urnu, připravili volební místnost a během samotných voleb dohlíželi na jejich hladký průběh.

Každý student, jenž k volbám dorazil, obdržel hlasovací lístek, kde za plentou vybíral z 39 stran, hnutí a koalic. S výsledky voleb pak byli obeznámeni 13. května, kdy byly zveřejněny na webových stránkách. V rámci České republiky zvítězila v kategorii středních odborných škol s jasnou převahou Česká pirátská strana. Dle výsledků hlasování však studenti naší školy s touto stranou vůbec nesympatizovali. Jednoznačným favoritem bylo očima našich studentů brněnské hnutí ANO, vytrollíme europarlament.

 

 

 

 

 


  • Everything is bigger in Texas

    V pátek 21. června strávili naši studenti tři hodiny s rodilým mluvčím. Jonathan každoročně navštěvuje naši školu a pořádá aktivity s našimi žáky. Letos jsme měli možnost dozvědět se spoustu informací o Jonathanově rodném Texasu, jeho historii a zajímavostech. Poté už následovaly hry, hádanky, soutěže a spousta, spousta konverzace v angličtině 🙂

    Více informací
  • Červen – Konzultační schůzky rodičů

    Ve čtvrtek 6. června 2019 v době od 16,30 do 18,00 hodin se uskuteční konzultační schůzky rodičů žáků 1.-3. ročníků. Těšíme se na viděnou. Sabina Paťorková a kolektiv pedagogů

    Více informací

Přijímací řízení


Nejnovější videa