Vysoká škola podnikání, a. s. Ostrava > Moravskoslezská obchodní akademie > Aktuality > Ostravská zelená domácnost – Solární elektrárna

Ostravská zelená domácnost...

Ve středu 19. 6. 2019 navštívili žáci naší školy rodinný dřevodům, který má na jižní střeše domu První solární elektrárnu v Ostravě -Plesné.

Dům je energeticky nenáročný a energii vytváří pomocí slunce. Systém vyrábí ročně tolik elektřiny, kterou přednostně spotřebuje dům, že přebytek poté prodává firmě obchodující s ekologicky vyrobenou elektřinou.

Před domem v dubnu 2010 zřídili Veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily, elektroskútry a elektrokola (první v celé Ostravě). Rodina rovněž disponuje elektromobily a elektrokoly.

Od pana Ing. Radovana Burkoviče jsme se dozvěděli, jak funguje jejich energeticky nenáročná domácnost a ekologická zahrada. Vysvětlil nám spoustu zajímavostí z oblasti ekologické veřejné dopravy, ekologického bydlení a možností, jak chránit naši planetu.

Renáta Davidová


  • Třídní schůzky 14.11.2019

    Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 proběhnou třídní schůzky žáků všech ročníků. Začátek je v 16:30 hodin. Úvodní část bude společná, poté budou probíhat konzultace s jednotlivými učiteli (do 18:00 hodin). Těšíme se na viděnou. Sabina Paťorková a kolektiv pedagogů  

    Více informací
  • Maturitní zkouška 2019 – podzimní termín

    Maturitní zkouška 2019 – podzimní termín  02.09.2019 – MAT (didaktický test) 03.09.2019 – CJL (písemná práce a didaktický test) 04.09.2019 – AJ (písemná práce a didaktický test) Místo a čas vykonání zkoušek (nekoná se na naší škole) jsou uvedeny v písemných pozvánkách, které byly maturantům již rozeslány na e-mailové adresy uvedené v maturitním informačním systému. […]

    Více informací

Přijímací řízení


Nejnovější videa