Vysoká škola podnikání, a. s. Ostrava > Moravskoslezská obchodní akademie > Aktuality > Výlet na Ostravici aneb po stopách Petra Bezruče

Výlet na Ostravici aneb po...

Studentky 2. ročníku se dne 13. června vydaly se svou třídní učitelkou na výlet do Beskyd. A to by nebyli druháci, aby to nespojili s jakýmkoliv tématem do literatury. Cíl byl tedy jasný – Ostravice. Již od rána bylo očividné, že to bude zábavná výprava, holky jsou skvělá parta, a užívaly si tak společné chvíle už od nástupu do vlaku.

 

 

 

 

 

 

Zdálo by se, že malá exkurze do Srubu Petra Bezruče atmosféru výletu trochu naruší, ale opak je pravdou. Pan průvodce byl svým vypravěčskýcm nadáním naprosto famózní, všichni jeho slovům naslouchali jedním dechem. Nemusíme podotýkat, že si všechny informace o tomto regionálním básníkovi děvčata skvěle zapamatovaly.

Po této příjemné vsuvce holky vyrazily pro něco na zub. Polední sluníčko pálilo a oběd byl skvělou variantou pro nabrání dalších sil.

A protože se předpověď počasí toho dne vůbec nenaplnila a vymetená obloha nenaznačovala, že by se mělo schylovat k bouřce, náplň odpoledne se přímo nabízela – k vodě. A kterou řeku Petr Bezruč nejčastěji ve svých verších zmiňuje? Samozřejmě divokou Ostravici. Druhačky našly místo, kde je řeka klidnější a hlubší a nezalekly se nízké teploty vody. Krásně se osvěžily a v přátelském duchu strávily čas opalováním na kamenech a „holčičím klábosením“.

Cestou zpět již v podvečerních hodinách se děvčata zastavila v Bezručově osudovém městě – „Frydku“, aby spolu strávila ještě poslední chvíle a nasávala atmosféru třídního výletu.

Naplněné novými vědomostmi a informacemi od svých spolužaček, osvěžené, otužené, snad i opálené a příjěmně unavené se druhačky vrátily se svým věrným doprovodem – třídní učitelkou – ve večerních hodinách zpět do Ostravy.

 

 

 

 

 

 

 


  • Třídní schůzky 14.11.2019

    Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 proběhnou třídní schůzky žáků všech ročníků. Začátek je v 16:30 hodin. Úvodní část bude společná, poté budou probíhat konzultace s jednotlivými učiteli (do 18:00 hodin). Těšíme se na viděnou. Sabina Paťorková a kolektiv pedagogů  

    Více informací
  • Maturitní zkouška 2019 – podzimní termín

    Maturitní zkouška 2019 – podzimní termín  02.09.2019 – MAT (didaktický test) 03.09.2019 – CJL (písemná práce a didaktický test) 04.09.2019 – AJ (písemná práce a didaktický test) Místo a čas vykonání zkoušek (nekoná se na naší škole) jsou uvedeny v písemných pozvánkách, které byly maturantům již rozeslány na e-mailové adresy uvedené v maturitním informačním systému. […]

    Více informací

Přijímací řízení


Nejnovější videa