Basketbal

Chlapci z Moravskoslezské obchodní akademie se dnes zúčastnili okresního kola v basketbale. Přestože v týmu nebyl žádný basketbalista, přistoupili k reprezentaci své školy zodpovědně a s vervou se pustili do technicky vyspělejších soupeřů. 

 

V prvním zápase jim dělal problémy zejména zmatek v útočném pásmu. Nadějným sportovcům se nedařilo poslat míč do koše snad ze žádného možného i nemožného úhlu ani vzdálenosti. Soupeř často využil příležitosti a přešel do rychlého protiútoku. Naběhané a nabruslené kilometry byly u hochů z MSOA znát a celý zápas se poctivě drželi svých protivníků, snažíc se obehrát je za každou cenu o míč. Dalo by se říci, že kde je vůle, tam je i cesta. Toto klasické rčení u srdcařů z obchodky bohužel naráželo na vzrostlé hrudníky a rozložité paže soupeřů. I přes upocený a snaživý výkon se hochům nepodařilo ubránit o dvě hlavy vyšší protivníky. Po obrovském boji hoši prohrávají první zápas. 

 

Do druhého zápasu nastupují s novými taktickými pokyny od trenéra. Chlapci mají jasný úkol. Tlačit se více pod koš soupeře a snažit se svým důmyslem a chytrostí jim vlastní vyzrát nad protivníkem. Bohužel, ze dvou vysokých topolů po stranách tělocvičny se po odpískání začátku hry vyklubali stěžejní hráči soupeře. Tato nečekaná událost naše sportovce tak zasáhla, že na chvíli zapomněli, který sport to vlastně hrají. Sem tam se tedy snažili vydobýt míč pomocí čistě hokejového bodyčeku anebo si přihrát (v rámci zrychlení hry a zmatení soupeře) volejbalovým úderem. Netřeba dodávat, že takové kousky nevedly právě k větší efektivitě výkonu. Rychlé a přesné pokyny ze střídačky cílené na znovuzískání iniciativy sice k uším sportovců dolehly, proč ale nebyly do puntíku splněny zůstane nejspíše už jen záležitostí pro historiky. I druhý zápas tým mladých junáků po snaživém boji prohrává. 

 

Nedá se ovšem říci, že výprava skončila nezdarem. Kluci bojovali s plným nasazením i přes nepříznivý vývoj utkání a do zápasu dávali mnohdy i to co neměli. Věci jako zkušenosti, vůle nevzdávat se i touha hrát dál svěřence zase posunuly kupředu a mohou tak z těchto zážitků čerpat v jiných situacích, které v životě nastanou. 

 

Sportu zdar!