Školní futsalový turnaj 18.11.2022

V pátek 18.11. naše škola uspořádala školní turnaj ve futsalu. Že nebude hala praskat ve švech pod náporem davů našich studentů napovídalo už nezvyklé ticho při vchodu do tělocvičny. Jelikož se všichni interní učitelé účastnili dohledu nad žáky, bylo pedagogické krytí nezvykle vysoké (tři žáci na jednoho učitele). Nelze se tedy divit, že po dobu konání turnaje se nepřihodilo žádné zranění. Otlučená kolena se samozřejmě nepočítají. To patří k výsadám halového fotbalu. 

Přestože došli žáci ve střídmém počtu, nalosování do týmů lépe dopadnout nemohlo. Na začátek zápasů bylo po konci losování připraveno po dvou týmech od každého pohlaví. Hra byla krátká, ale intenzivní. Dravá, ale přátelská. Na hráčích a hráčkách bylo vidět, že žádná černá krev mezi ročníky nekoluje. 

V řadách chlapců bylo dost fotbalistů a tak hra vypadala technicky na úrovni a divákům se naskytla podívaná na pěkné klíčky, přesné přihrávky i nádherně padnoucí góly.

Naproti tomu zápasy žen nemohly vypadat odlišněji. Co dívkám chybělo na technice, dorovnávaly blokováním střel všemi možnými částmi těla. A že těch střel bylo. Hra se pokaždé odehrávala v podobném duchu. Jedna hráčka takticky nakopla míč do volného prostoru soupeřek. Bohužel, prostor byl ve většině případů volný i od spoluhráček. Menší neshody v komunikaci poté způsobily, že se za vykopnutým míčem rozběhly všechny účastnice utkání. Jakmile změť těl doběhla k míči, začala krátká šlapanice ve snaze zasáhnout míč. V tomto okamžiku byly mnohem častěji zasaženy spíše chodidla všech zúčastněných. Dámy ale vytrvale kopaly v chumlu dalších nohou tak dlouho, dokud míč opravdu někdo netrefil a skulinkou mezi nohami nevypadl na další část hřiště. Tento scénář se poté opakoval tak dlouho, dokud se míč nedokutálel do brány. 

Po fantastických bojích ve skupinách se týmy zúčastnily exhibičního utkání žen proti mužům. Pánové, přesvědčeni o své dominanci, vyrazili proti ženám v polovičním počtu. Hrálo se tedy 4 na 2. Přestože se zdálo, že mají muži utkání pevně pod kontrolou, podařilo se ženám převzít iniciativu a senzačně nad pány v jednom utkání vyhrát. 

Po krátkém oddechu byli jak účastníci turnaje, tak ostražitý dozor učitelů odměněni pár kousky pendreků.

Všem žákům, kteří se této akce zúčastnili, děkujeme a budeme napříště doufat aspoň ve dvojnásobnou účast. 

Petr Raška, vyučující předmětu tělesná výchova