Matematický klokan 2024

V pátek 22. března 2024 se konal další ročník nejznámější a nejrozšířenější matematické soutěže konané na základních a středních školách po celém světě, a to Matematický klokan. Tato soutěž, která je původem z Austrálie (proto taky klokan), se koná ve více než 110 zemích světa a ročně se do ní zapojují miliony dětí. My jsme samozřejmě nemohli chybět.

Příklady byly tradičně velmi zajímavé, ale hlavně taky náročné, přesto někteří studenti mile překvapili a dosáhli slušných výsledků. Maximálně možný dosažitelný výsledek byl i letos 120 bodů v obou kategoriích, kterých se naší studenti zúčastnili. Prváci a druháci kategorie Junior a třeťáci kategorie Student. Čtvrťáci měli a samozřejmě stále mají plné ruce práce v přípravě k maturitní zkoušce, proto se soutěže nezúčastnili.

Nejlepšího výsledku v rámci studentů naší školy dosáhla studentka 1. ročníku Vlada Pichenko, která získala 62 bodů. Na dělené druhé příčce také holky, a to Klára Solanská (z 1. ročníku) a Lucie Grendysová (z 2. ročníku), které získaly celkem 58 bodů. A na třetím místě pak Daniel Chýlek (2. ročník), který získal 52 bodů. Gratulujeme všem úspěšným a děkujeme všem zúčastněným.

Matematický klokan tak i letos lámal hlavy studentů a nutil je myslet jinak, než jsou zvyklí. Některým to jde víc, některým míň, ale o tom to je. Vyzkoušet si něco nestandardního a ideálně si z toho i něco odnést. Tak zase za rok, už teď se těšíme!

Mgr. Marek Škultéty