Můžeš podnikat… chceš? :-)

V úterý 10. 3. 2020 do naší malé rodinné školy zavítaly dvě velké osobnosti ze vzdělávacího projektu MŮŽEŠ PODNIKAT (www.muzespodnikat.cz). První z nich byla paní Petra Janková (www.petrajankova.cz), která nám představila svůj životní příběh a velmi lidsky a otevřeně nám popovídala, jak se k podnikání dostala a co vše to přináší a co naopak bere, jaké to je, být podnikatelem a maminkou zároveň.

Druhá osobnost, která obohatila naše podnikatelské rozhledy a kterou jsme si na první pohled oblíbili díky jeho milému úsměvu a absolutní pohodovosti a otevřenosti k nám, byl pan Vojtěch Šimetka (www.b4h.world), na první pohled skromný, mladý kluk, který však za celý svůj život procestoval pro nás nepředstavitelné množství zemí a dokázal neuvěřitelné věci v oblasti informačních technologií.

Celé dvě vyučovací hodiny jsme měli možnost ptát se jich na všechny naše otázky, které nás zajímaly a které přesahovaly mnohdy i oblast podnikání do osobního života. Oba dva přednášející nám vždy laskavě a otevřeně odpověděli.

Vzdělávací program Můžeš podnikat pro nás byl velmi obohacující, ukázal nám propojení teorie a praxe, zodpověděl mnoho otázek, na které bychom ve škole jen stěží hledali odpovědi, také nás velmi motivoval v tom, abychom se nebáli a zkusili jít s „kůží na trh“ a otevřeli dveře i do těch míst, kde by nás to vůbec nenapadlo a které ne vždy znamenají vykročení do pohádky. Někdy ale vykročení za hranice našeho komfortu a do neznáma znamená tu správnou cestu. Děkujeme!

Mgr. Linda Lacinová