Ohlédnutí za školním rokem 2020/21

1. ročník

První ročník naší školy se vydal ve dnech s třídním učitelem na dvě hezká místa v Ostravě. První den jsme strávili na Landeku, kde jsme si užili slunečné počasí venku a zúčastnili jsme se také téměř dvouhodinové prohlídky dolu. Získali jsme mnoho zajímavých informací o historii hornictví v našem kraji i o současné situaci, nahlédli také pod pokličku záchranných akcí při důlních neštěstích a obdivovali všechny muže, kteří v tomto těžkém oboru kdy pracovali. 
 
Druhý den jsme strávili opět téměř všichni na koupališti Vřesina, kde jsme si užili sluníčko, tropické teploty, koupání a opalování, kluci si zahráli také fotbal a celý den se nesl v duchu pohody a stmelování kolektivu po půlročním odloučení. Moc jsme si oba dva dny užili a těšíme se na prázdniny! 
 
 
2. ročník

Události poslední dnů ukázaly, že většina studentů 2. ročníku patří mezi slabší kousky a v takových extrémních situacích,  jako  jsou výlet do přírody  a venkovní teplota nad 30, se s nimi nedá počítat. Jedna z účastnic výstižně charakterizovala náš  pondělní výlet na Boboffku na Čeladné jako „rodinný“. Je pravda, že ve vlaku jsme se mezi ostatními velkými školními skupinami trochu ztráceli, ale i tak jsme zdárně dojeli na Čeladnou a díky navigátorským schopnostem Dana a Kristiána pěšky došli na Boboffku.

V úterý se nás už na laser game sešlo více a po několika hrách následovalo zasloužené vychlazené občerstvení i posezení v „hornickém obýváku“.

3. ročník

Pondělní den jsme strávili v příjemném posezení čajovny Luxury v centru Ostravy a úterní den jsme věnovali bowlingu v Kovárně U Hodin. Přesvědčili jsme se tak, že jsou mezi námi studenti, kteří v bowlingu vynikají. Na přední místa se dostali Jakub Sobotík a Maxim Vítek. Gratulujeme :-)