Šampioni z limitky

Poprvé to nebylo ez clap

Dne 16. 10. 2021 jsem se společně se svými spolužáky Danielem Holmanem, Tadeášem Krystkem a Jakubem Sobotíkem zúčastnil (jako skupina Šmolík Squad) finále soutěže Šampioni z limitky, kterou organizovala Komerční banka.  Úvodní kolo se řešilo už předem online formou a dalo by se říct, že jsme jím prošli jako horký nůž máslem.

To však už neplatilo o kole finálovém, které začalo v sobotu přesně v 10 hodin před budovou Komerční banky. Tam nám byl předán hlavolam, po jehož vyřešení jsme mohli zadat heslo do aplikace na mobilu, která nás následně zavedla na další stanoviště. Naší skupině trvalo vyřešení prvního hlavolamu skoro dvě hodiny. Poté, co jsme jej vyřešili, jsme se rychlým během přesunuli do Husova sadu, kde se nacházelo druhé z pěti stanovišť.

Tady jsme se spojili s dalším týmem, s nímž jsme následně společnou vůlí došli až do cíle. Po vyřešení druhého úkolu jsme díky logickému uvažování a troše štěstí přeskočili stanoviště číslo tři.

Čtvrté stanoviště se nacházelo kousek od mostu Miloše Sýkory a díky týmu, který se k nám přidal, jsme zdejší úkol vyřešili asi za 15 minut.

Před námi zbývalo už jen poslední ze stanovišť. Doběhli jsme tedy k výstavišti na Černé louce, kde jsme za méně než pět minut vyřešili poslední úkol. Šlo o spojování dvojic zvířat a lidí, kteří se do nich převtělili. Úkol souvisel s tím, že šampion sám se proměňuje z ženy v geparda.

Pak už bylo potřeba jen doběhnout na Slezskoostravský hrad, kde byl našemu týmu zaznamenán čas ukončení finálového kola. No, nakonec to nebyla žádná sláva. Výsledný čas byl tři hodiny a šest minut. To je oproti vítěznému týmu rozdíl skoro dvě hodiny.

Smutní jsme však nebyli. Udělali jsme si fotku se sochou a šli jsme se najíst. I přesto, že jsme nevyhráli, prožili jsme skvělé dopoledne a seznámili se zde s opravdu sympatickými kluky, s nimiž v budoucnu strávíme hodně času hraním videoher.

Ještě bych nakonec rád přiložil aspoň jedno zadání hlavolamu z finálního kola.

Na fotce jsme z leva doprava Jakub, Tadeáš, Patrik, Daniel, Tomáš a Matěj.

Patrik Jurík

student 4.  ročníku

Zdroj úvodního obrázku: https://www.cryptomania.cz/sampioni-z-limitky/