Vánoční turnaj ve vybíjené

V pátek 8. 12. 2023 uspořádali žáci čtvrtého ročníku spolu s pomocí učitele tělocviku turnaj ve vybíjené. Po dlouhých úvahách se nakonec přistoupilo na losovanou verzi turnaje. To znamená, že každý účastník byl do svého týmu náhodně nalosován. V jednom družstvu se tak mohli potkat žáci ze všech ročníků. Počet hrajících se po úvodním přihlašování zastavil na čísle 36. Ideální počet na šest týmů po šesti hráčích. 

Jakmile se všichni sešli v tělocvičně, čtvrťáci se mohli ujmout vysvětlování systému hry a pravidel. Po vyhlášení týmů už nebylo na co čekat s turnaj mohl být zahájen. Ostatní žáci při vyčkávání na svůj zápas mohli uždibovat občerstvení, které pro ně bylo z řad jejich vrstevníků připraveno. Nechyběli pizza šneci, zelné štrůdly, bábovky, brownies a k nakousnutí byl dokonce o dort. Všechny chuťové buňky tak mohly být náležitě ukojeny. 

Turnaj byl mixový, takže něžnější pohlaví muselo být více na pozoru. Přestože se všichni kluci kolegiálně snažili svým souputníkům neublížit, míč vždy neposlouchá ruku svého pána. Stalo se tedy, že některá dívka schytala větší ránu, než by se slušelo. Zároveň je ale fér říci, že to všechny dámy vzaly sportovně a na obdařené rány si nestěžovaly. Jako velké plus hodnotím to, že přes celý turnaj nedošlo k žádnému velkému zranění. 

Celý turnaj provázely emoce, které ke sportu samozřejmě patří a člověk se jim jen těžko vyhne. Výkony měly díky tomu správnou energii a všichni se opravdu snažili vydržet v hřišti co nejdéle. Ti žáci, kteří nedisponovali velkou silou zase střelhbitě uskakovali před letícími míči. Každý si tak ve hře našel to své. 

Jménem svým i žáků čtvrtého ročníku bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za energii, kterou do turnaje vložili a také za občerstvení, se kterým si dali tu práci. Věřím, že příští rok bude neméně úspěšný! 

Mgr. Petr Raška
vyučující tělesné výchovy