Vzdělávací exkurze do Vídně

V pátek 16.12. 2022 se naše škola zúčastnila zájezdu do Vídně. I když nám tento den připravil nemalá překvapení, zážitek to byl jistě neopakovatelný.

Poté, co se nám sice se značným zpožděním ale nakonec úspěšně podařilo zdolat veškerá úskalí cestování sněhovou vánicí, dorazili jsme na místo naší první zastávky, kterou se stal zámek Schönbrunn, kde jsme využili času rozchodu k tomu, abychom se občerstvili na místním vánočním trhu a prohlédli si zámeckou zahradu. Následoval přejezd autobusem do centra města a samostatná prohlídka okolí Vídeňské radnice opět spojená především s návštěvou vánočního trhu, který je mimo jiné pověstný i svými pouťovými atrakcemi. Kolem třetí hodiny a v kompletním počtu vybraných studentů všech čtyř ročníků, tří pedagogů a jednoho průvodce jsme vyrazili na pěší obchůzku města a vydali se trasou kolem Parlamentu a náměstí Maria-Theresien Platz až k bývalé zimní rezidenci rakouských císařů a současnému sídlu rakouského prezidenta, k hradu Hofburg. Prohlídka města byla následně zakončena dalším rozchodem u chrámu Sv. Štěpána na náměstí Stephansplatz a jeho trzích, v jehož blízkosti na nás pak po páté hodině již čekal autobus pro návrat do ČR.

Studenti i pedagogové se shodli na tom, že si atmosféry předvánoční Vídně užili do sytosti, a tak zájezd jistě splnil svůj účel.

 

Mgr. Blanka Bílá, hlavní organizátor akce