ZAV Ostrava 2023

Začátek tohoto týdne patřil zápolení v psaní na klávesnici a korektuře textu v rámci celorepublikové soutěže studentů 1. ročníku SŠ a žáků ZŠ. Naši školu reprezentovali Lucie Grendysová s Jakubem Lamžou. V pondělí 5. června se zúčastnili hromadného tréninku, na kterém se seznámili se všemi soutěžními emocemi, k večeru absolvovali svoji první soutěžní disciplínu Korektura textu. V úterý 6. června proběhla hlavní soutěž, a to 3 desetiminutové opisy z papírové předlohy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů, takže maximální soustředění bylo na místě. 

Ve velké konkurenci 55 žáků ze 14 škol se naši žáci umístili v první polovině soutěžících, Jakub na 13. a Lucie na 22. místě. Oběma patří velká pochvala za přístup, zájem, zaujetí a vzornou reprezentaci naší školy. Obohacují byla určitě také setkání s mistryní světa v psaní na klávesnici paní Helenou Zaviačičovou.

Po několika letech účasti našich žáků v podobných soutěží je to návrat mezi nadšené soutěžící tolik potřebné klávesnicové dovednosti. Posledním největším úspěchem bylo 5. místo na Mistrovství České republiky našeho absolventa Jiřího Šebesty. 

 

Sabina Paťorková, vyučující předmětu Písemná a elektronická komunikace